Bosch-Naradi.com » Novinky

Jak vybrat kvalitní aku vrtačku.

Přidáno: 27. 09. 2011

Aku nářadí je dnes u domácích kutilů největší hit. Jak by také ne, už žádné nekonečné šroubování šroubků, bojování s kabelem...Základ vybavení každého kutila je aku vrtačka.

Kvalitní vrtačka

Kvalitní aku vrtačka může plnit i funkci šroubováku, pomůže nám tedy utáhnout uvolněný šroubek, sestavit novou skříň, vyvrtat díru na garnýž a jiné užitečné věci. Kvalitní vrtačka určitě nebude ta ze supermarketu - její výkon se začne postupně vytrácet a začnou přibývat větší či menší nepřesnosti v chodu.

Baterie

Nejdůležitější na aku vrtačce je baterie. Dnes jsou na trhu baterie dostupné v napětí od 9,6 voltů do 24 voltů. Výhoda silnější baterie s vyšším napětím je, že přináší vyšší točivost, což se hodí například u šroubování dlouhých šroubů do tvrdého dřeva. Více voltová baterie má takédelší výdrž na jedno nabití. Vícevoltové baterie jsou ovšem výrazně těžší než nízkovoltové, nářadí je pak také těžší. To je hlavní nevýhodou "silnějších" vrtaček. Volty nejsou však jediný ukazatel, dvě 12 voltové baterie nebudou třeba stejné. Další ukzatel je mAH. Čím víc mAH, tím vydrží baterie nabitá déle. Důležitý je i ergonomie, aku vrtačky se liší posazením baterie. S vrtačkou se často pracuje v nepohodlných pozicích, a proto je tento faktor velmi důležitý. Kvalitní baterie vyrabí nejen Bosch, ale i Makita a Narex.

Aku vrtačka by měla mít zpětný chod, abyste mohli lehce šroub vyšroubovat zase ven. Dále by měla vrtačka mít dvourychlostní motor a zařízení, které zastaví šroubování více do dřeva než je potřeba. Mezi volitelné vybavení patří například chytrá nabíječka, která optimalizuje nabíjení a prodlužuje život baterií. Vhodné je taky mít dvě baterie, abyste mohli pracovat kontinuálně.Mezi velmi dobře vybavené vrtačky patří třeba Dewalt.

Vyhledávání
Sortiment
Rady, informace
Možnosti dopravy od partnerských obchodů:
  • Osobní odběr
  • Přepravní služba PPL
Možnosti platby u partnerských obchodů:
  • Hotově
  • Bankovním převodem
  • Dobírkou
  • eKonto
  • Splátky Cetelem