Bosch-Naradi.com » Slovník pojmů

Vysvětlení technických pojmů

Auto-Lock

Upínací systém, který umožňuje jednoduchou a rychlou výměnu nástroje v příklepové vrtačce. Nepotřebujete žádný další nástroj. Vrtáček se sám automaticky zaaretuje, pootočením sklíčidla ho uvolníte a poté lehce vyjmete.

Deltabruska

Deltabruska je brousicí nářadíjehož brusná deska má tvar trojúhelníku. Díky trojúhelníkovému tvaru je vhodná zejména na broušení rohů, hran a obtížně přístupných míst.

Ergonomický

Ergonomický znamená přizpůsobený ergonimickým požadavkům, což jsou optimalizovaná pravidla pro lidskou práci a uspořádání pracovního prostoru a násttrojů . U nářadí jde hlavně o vhodně tvarované rukojetě apod.

Excentrická bruska

Excentrická bruska se používá převážně k broušení a leštění povrchů různých materiálů. Brusný talíř má tvar kruhu a  je na hnacím hřídeli usazen excentricky. Díky tomu je pohyb rotační a excentrický, takže má bruska vysoký úběrový výkon a  jemně brousí. Elektronicky si nastavíte, zda chcete brousit nebo leštit. Odsávání prachu je integrované a díky tomu je pracovní prostředí ekologické a čisté.

Krouticí Moment

Laicky řečeno jde o sílu, kterou dokáže vaše rotační nářadí vyvinout, sílu, s kterou dokáže pracovat. Definice je zde : Krouticí moment, točivý moment nebo také kroutivý moment vyjadřuje působení síly na bod vzdálený od osy otáčení (hřídele). Fyzikálně se jedná o moment síly, pod názvem krouticí moment se užívá v technických oborech u rotačních pohonných systémů. Obvykle se udává v jednotkách Nm (newtonmetr), krouticí moment 1 Nm znamená, že hřídel působí na bod vzdálený jeden metr od osy silou 1 newton.

Sklíčidlo

Laicky řečeno je sklíčidlo ta část nástroje, do kterého upínáte vrtáček či jiný nástroj. Nachází se u soustruhů a vrtaček. Slouží k upnutí pracovního nástroje, či v případě soustruhu i obrobku. Sklíčidlamají různá počet čelistá a ruzní výrobci mají různé systémy upínání, které mohou významně ovlivnit funkčnost nástroje.

Variobruska

Variobruska patří mezi pásové brusky. Má úzkou rotující brousicí plochu a díky tomu se hodí zejména k broušení malých rohů, hran a hůře přístupných míst. Zároveň poskytuje vysoký úběrový výkon.

Záhlubník

Záhlubník  je nástrčný nástroj. Slouží k odstranění otřepů, aby obráběný výrobek byl bezpečnější. Také máme různé typy záhlubníků pro různé úhly, které jsou vhodné pro úhel hlavy zápustných šroubů. Abycom mohli zapustit šroub do výrobku rovně s jeho povrchem, otvor zvětšíme záhlubníkem, který má stejný úhel jako šroub.

 

Vyhledávání
Sortiment
Rady, informace
Možnosti dopravy od partnerských obchodů:
  • Osobní odběr
  • Přepravní služba PPL
Možnosti platby u partnerských obchodů:
  • Hotově
  • Bankovním převodem
  • Dobírkou
  • eKonto
  • Splátky Cetelem